Jak zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzki zawsze łączą się z ogromnym stresem, żeby przejść przez to w miarę bezboleśnie przygotowaliśmy dla Państwa kilka cennych wskazówek. Co można zrobić samemu, a co najlepiej powierzyć firmie transfer przeprowadzki? Samemu na pewno można spakować wszystkie drobne rzeczy, zawartości szaf, komód i rzeczy osobiste.

Od czego zacząć?

Oszacuj ile rzeczy masz do zabrania, ile i jakie to są meble , ile kartonów z książkami i kasetami, a ile worków z ubraniami. Informacje te są również ważne do wyceny przeprowadzki. Przy okazji możesz zrobić porządki ze swoimi rzeczami i te niepotrzebne również powierzyć naszej firmie, a my je w sposób bezpieczny dla środowiska zutylizujemy.

Pakowanie

Przed rozpoczęciem pakowania skompletuj zestaw kartonów oraz worków bądź skorzystaj z tych dostarczanych przez naszą firmę. Wszystko co się da warto spakować w kartony jest to wygoda dla Państwa, ponieważ wszystkie rzeczy są poukładane oraz dla nas gdyż ułatwia to transport. Książki i płyty należy pakować z umiarem, ponieważ zbyt ciężkie kartony narażone są na rozerwanie. Każdy karton najlepiej jest również dodatkowo podkleić taśmą i oczywiście podpisać. Sprzęt elektryczny oraz wszelkiego rodzaju szkło i przedmioty delikatne należy dodatkowo zabezpieczyć folią bąbelkową, papierem pakunkowym bądź gazetami, należy pamiętać aby takie kartony dodatkowo podpisać np. : uwaga szkło aby nasi pracownicy zastosowali szczególne środki ostrożności. Ubrania oraz każdego rodzaju tekstylia najlepiej pakować w worki, niezawodne i stosunkowo najtańsze są te zwykłe na śmieci, należy tylko pamiętać żeby były one mocne i nie rozerwały się w trakcie przeprowadzki. We własnym zakresie najlepiej spakować rzeczy osobiste oraz wszystkie drobne rzeczy które najczęściej narażone są na uszkodzenie podczas przeprowadzki i transportowania.

Wszystkie inne rzeczy wielkogabarytowe takie jak sprzęt AGD, meble etc. najlepiej jest powierzyć nam.

Sprzęt AGD lodówki oraz zamrażarki należy tylko rozmrozić, a z pralek pozbyć się wody, jeżeli posiadasz oryginalne opakowania udostępnij je nam, a to pomoże w zabezpieczeniu. Meble wystarczy opróżnić, wszystkie inne czynności pozostaw nam, dzięki doświadczeniu zdobywanemu przez kilka lat pracy w branży nasi pracownicy zapewnią bezpieczny i bezstresowy transport oraz całą przeprowadzkę. Mamy szczególne doświadczenie w transportowaniu antyków oraz mebli niestandardowych takich jak pianin czy ogromnych luster, dlatego też takie rzeczy warto powierzyć właśnie naszej firmie.

W dniu przeprowadzki bądź obecny aby w każdej chwili móc odpowiedzieć na pytania pracowników naszej firmy przeprowadzkowej. Po opuszczeniu starego lokalu przez naszych pracowników upewnij się czy wszystko zostało z niego zabrane i nic nie umknęło naszej uwadze.